Uwaga!!! Udzielamy odpisu we wpłatach na PFRON ! Obecnie jego wysokość to 60%  Uwaga!!! Udzielamy odpisu we wpłatach na PFRON ! Obecnie jego wysokość to 60% Uwaga!!! Udzielamy odpisu we wpłatach na PFRON ! Obecnie jego wysokość to 60%  Uwaga!!! Udzielamy odpisu we wpłatach na PFRON ! Obecnie jego wysokość to 60%  Uwaga!!! Udzielamy odpisu we wpłatach na PFRON !

Od 1 lipca 2016  obniżenie wpłaty przysługiwać będzie do wysokości 50 proc. wpłaty na PFRON

Zapraszamy do uzyskania odpisu już na 2017 rok

więcej informacji znajdziesz tu

Zmiany

Zmiany w przepisach dot. badań kierowców!

    Od dnia 20 lipca 2014 weszły w życie 2 nowe przepisy określające warunki i tryb przeprowadzania badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz kierowców.


1. Badania lekarskie


Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 lipca 2014 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców - określa warunki, tryb i zakres badań lekarskich, konsultacji i pomocniczych badań diagnostycznych. Wskazuje też jednostki uprawnione do przeprowadzania tych badań, do szkolenia lekarzy w zakresie badań kierowców, a także wzory dokumentów i wysokości opłat za badania.


- opłata za badanie lekarskie wynosi 200 zł. Jeśli osoba badana albo podmiot, który skierował na badanie nie zgadza się z treścią orzeczenia, ponowne badanie również kosztuje 200 zł. (w trybie, o którym mowa w art. 79 ust. 4 ustawy o kierujących pojazdami).


2. Badania psychologiczne


Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 16 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia  do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy.


- opłata za badanie psychologiczne wynosi 150 zł. Tyle samo –150 zł. – kosztuje też ponowne badanie przeprowadzane na podstawie art. 84 ust. 2 i 3 ustawy o kierujących pojazdami (jeśli osoba badana lub podmiot, który kieruje na badania nie zgadza się z treścią orzeczenia psychologicznego i występują z wnioskiem o ponowne badanie).
    

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 17 lipca 2014 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia  do kierowania pojazdami i kierowców.   POBIERZ

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 16 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia  do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy.   POBIERZ

Analiza składu ciała

Co to jest i na czym polega analiza składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej?

Analiza składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA) stanowi wiarygodny, nieinwazyjny, bezpieczny oraz skuteczny sposób badania składu ciała u osób dorosłych
i dzieci, zdrowych i cierpiących na różne choroby. Pomiar ten polega na zmierzeniu całkowitego oporu elektrycznego ciała, stanowiącego pochodną rezystancji (oporu biernego)
i reaktancji (oporu czynnego) przy zastosowaniu zestawu elektrod połączonych
z analizatorem i przy użyciu prądu o niskiej częstotliwości i natężeniu.


Analiza składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej pozwala na ustalenie:

 •     Procentowej zawartości wody w organizmie (TBW)
 •     Ilości całkowitej wewnątrzkomórkowej (ICW) i zewnątrzkomórkowej (ECW) wody w organizmie
 •     Procentowej zawartości tłuszczu w organizmie (FM)
 •     Masy mięśni i beztłuszczowej masy ciała (FFM)
 •     Komórkowej masy ciała (BCM)
 •     Poziomu podstawowej przemiany materii (PPM)

Jak przygotować się do badania analizy składu ciała?

 • W dniu badania ubrać należy lekką odzież oraz skarpetki lub podkolanówki, które łatwo można zdjąć. Unikaj zakładania rajstop.
 • Jeśli to możliwe należy nie spożywaj w dniu pomiaru leków diuretycznych, kofeiny oraz alkoholu.
 • Unikaj intensywnego wysiłku fizycznego bezpośrednio przed pomiarem.
 • Nie jedź około 3 godzin przed badaniem.
 • Przed badaniem należy zdjąć biżuterię, która zawiera metalowe części, tak aby nie zakłócać pomiaru.
 • Przed dokonaniem analizy składu ciała wskazane jest skorzystanie z toalety w celu opróżnienia pęcherza.
 • Przeciwskazaniem o badania jest posiadanie wszczepionych metalowych urządzeń, np. rozrusznik serca, stenty, endoprotezy. Pomiaru nie należy dokonywać ponadto u kobiet w ciąży oraz w trakcie menstruacji.

 

 

 

ZAPRASZAMY DO PORADNI DIETETYCZNEJ

    
W obecnych czasach, gdzie towarzyszy nam stres i brak czasu, ważne jest wspieranie się odpowiednio dobraną dietą, dobrze zbilansowaną w zależności od wieku, płci, aktywności fizycznej. Choroby metaboliczne (miażdżyca, cukrzyca) stają się coraz bardziej powszechne, nawet wśród młodych ludzi. Warto wiec kierować się zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć.
Natomiast jeżeli leczyć to farmakologię wspierać odpowiednim żywieniem.
W poradni dietetycznej zapewniamy profesjonalną i kompleksową opiekę pod okiem specjalistów  z zakresu dietetyki. Dietę dobieramy indywidualnie do potrzeb klientów.

Wykonujemy również badanie analizy składu ciała.
-    UWAGA PROMOCJA  - badanie składu masy ciała: 30 zł

JAK WYGLĄDA WIZYTA U DIETETYKA?

Wizyta u dietetyka trwa około 60 minut. Podczas pierwszej konsultacji dietetyk zada pytania dotyczące Twoich ewentualnych problemów zdrowotnych, występowania chorób w rodzinie, zażywanych leków i suplementów diety oraz przeanalizuje wyniki Twoich badań laboratoryjnych. Dietetyk przeprowadzi szczegółowy wywiad żywieniowy dotyczący Twojego sposobu odżywiania. Zada pytania odnośnie ilości spożywanych posiłków, preferencji pokarmowych, częstości spożycia wybranych produktów i potraw, rodzaju stosowanych przypraw, metod obróbki kulinarnej, ilości i rodzaju wypijanych napojów. Możesz spodziewać się również pytań dotyczących aktywności fizycznej, ewentualnych nałogów, czy rodzaju pracy. Podczas pierwszej wizyty dietetyk dokona oceny Twojego stanu odżywienia poprzez zmierzenie masy i wysokości ciała oraz obliczenie wartość wskaźnika BMI. Przeprowadzone zostanie ponadto badanie analizy składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej, co pozwoli na oszacowanie m.in. procentowej zawartości wody i tłuszczu
w organizmie. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i pomiarów dietetyk doradzi Ci jaki sposób odżywiania będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, powie Ci co możesz jeść bez obaw, a jakich produktów powinieneś się wystrzegać. Wspólnie z dietetykiem ustalicie cele, do których będziecie dążyć. Finałem przeprowadzonej konsultacji będzie otrzymanie indywidualnie dopasowanego jadłospisu.

Dietetyk

 

 
Mgr Małgorzata Jamka

Dietetyk


  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego II  Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu kierunku dietetyka. Swoją pracę dyplomową poświęciła zagadnieniu żywienia w dyslipidemiach. W pracy magisterskiej oceniała natomiast stan, sposób  żywienia i jakość życia kobiet leczonych z powodu raka jajnika. Swoją wiedzę pogłębia uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych o tematyce żywieniowej.

Główny obszar zainteresowań:

 •     profilaktyka i leczenie otyłości,
 •     dieta w zaburzeniach gospodarki lipidowej, cukrzycy, nadciśnieniu tętniczym,
 •     rola diety w profilaktyce i leczeniu nowotworów,
 •     żywienie kobiet w ciąży i karmiących,
 •     żywienie w chorobach przewodu pokarmowego, chorobach serca, chorobach narządu rodnego, alergiach pokarmowych.

 

 
Mgr Regina Kowalczuk

Dietetyk


  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Jest absolwentką dietetyki na SGGW w Warszawie. Mam kilkunastoletnią praktykę w dietoterapii . Na podstawie swojego doświadczenia w pracy z pacjentami opracowałam autorski program, dzięki któremu uzyskiwane są świetne efekty w terapii. Bardzo ważne jest to, że – dieta jest sporządzana na bazie DIETY ZBILANSOWANEJ, poza tym to, co najbardziej pacjenci doceniają, jest łatwa w stosowaniu, pacjent ma dużą możliwość w doborze produktów, i sam może decydować o swoim codziennym jadłospisie.

Diety sporządzane są zarówno dla dorosłych i dzieci, osób zdrowych i z różnymi schorzeniami.


Zestaw proponowanych diet
- dieta odchudzająca dla osób z nadwagą i otyłością - zarówno dla osób zdrowych i z najróżniejszymi schorzeniami
- dieta odchudzająca dla dzieci
- dieta na utrzymanie wagi
- dieta na przyrost wagi
- dieta dla kobiet ciężarnych i karmiących
- dieta dla sportowców i osób aktywnych fizycznie
- dieta antygrzybiczna
- dieta antynowotworowa
Diety w różnych chorobach:
cukrzycy,nadciśnieniu,hiperlipidemii,sercowo-naczyniowych,żołądka (nadkwasota, wrzody),jelit (nieżyt, zaparcia),watroby (np. w kamicy żółciowej),trzustki,nerek,pęcherza moczowego,skazie moczanowej,stawów i tkanki łącznej,osteoporozie,anoreksji,niedokrwistości,alergiach. pokarmowych

 
Mgr Grażyna Zjeżdżałka

Dietetyk


  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

Jest absolwentką wydziału Analityki Medycznej na Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Jej pasją zawsze była dietetyka, dlatego ukończyła również Dietetykę i Planowanie Żywienia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.
    Pracuję jako diagnosta laboratoryjny i dietetyk. Z racji wykształcenia i umiejętności interpretacji wyników badań, potrafi pomóc osobom, które borykają się z problemami:

 •     odpowiedniego żywienia w różnego rodzaju chorobach (np. cukrzyca, miażdżyca, niedokrwistość, choroby metaboliczne)
 •     odpowiedniego żywienia u osób uprawiających sport,
 •     odpowiedniego żywienia w terapii nadwagi i niedowagi,
 •     odpowiedniego żywienia kobiet w ciąży.

W swojej pracy stara się kierować nie tylko zdobytą wiedzą, ale również sercem.

 

Jak przygotować się do wizyty u dietetyka?

Na wizytę u dietetyka warto ze sobą zabrać:

 •     wypełniony przez co najmniej 3 dni dzienniczek żywieniowy (do pobrania w załączniku)
 •     wyniki aktualnych (z ostatnich 3 miesięcy) badań laboratoryjnych
 •     listę przyjmowanych leków i suplementów diety
 •     osoby z nadciśnieniem tętniczym – wyniki pomiarów ciśnienia
 •     osoby z cukrzycą – dzienniczek samokontroli poziomu glukozy we krwi.